Skip to main content

Niki Trojanová: Lanzarotská premiéra na jedničku!

Na ostrov Lanzarote jsme se oba s Lukášem vydali poprvé. Měli jsme za sebou každý jeden ostrov, ale já si návštěvu Gran Canaria z dětství moc nepamatovala a Luky měl zase na Tenerife pánskou jízdu.

Objevování krajiny spojené s relaxem v hotelu nás tedy na Kanárech čekalo poprvé. Cesta v letadle utekla i díky staženému filmu (dobře, dvěma ✌🏼 🙂 ) celkem rychle a konečně jsme se ocitli na ostrově, kde bylo aktuálně o 20 °C víc než doma. Ideální počasí na výlety, cesty autem, ale i nějakou tu válečku u bazénu.

4* hotel Barceló Playa Blanca byl asi 25 minut od letiště a už jsme se kochali naprosto ohromující hotelovou halou, která díky obrovským oknům skýtá i výhled na bazén a oceán. Tenhle hotel můžeme opravdu jen doporučit. Je zařízený moderně, ale zároveň útulně, má spoustu barů, výborné jídlo a krásné pokoje. Jak jsme se později dozvěděli od delegátky, je to nejnovější hotel na Lanzarote.

Po ubytování, prozkoumání hotelu a první margaritě jsme se šli projít na krásnou promenádu kolem hotelu a pláže Playa Blanca, která je plná kaváren a restaurací. Dokonale jsme se tak naladili dovolenkovou atmosférou a opadl z nás veškerý stres z domova.

Druhý den ráno jsme si na recepci vyzvedli klíčky od auta (ano, čtete správně, místní autopůjčovna vám auto přiveze!) a jeli na první obhlídku ostrova. Určitě musíme doporučit útesy Los Hervideros a také si nenechte ujít projíždění vinicemi La Geria. Také se nám ohromně líbilo Muzeum LagOmar, kde se můžete procházet, objevovat cestičky, rostliny a místní architekturu.

Milovnící moře si tu také přijdou na své, protože nádherných pláží je tu hned několik. Nám se moc líbila Playa Papagayo uzavřená v zálivu mezi skalami. Vydali jsme se ale i na další pláže, kde jsme pozorovali surfaře. Tou největší a nejznámější je Playa de Famara. Díky větru jsou tady pro ně ideální podmínky a tak se sem sjíždějí surfaři z celého světa. Kdybych měla odvahu, hned bych skočila za nimi, ale tenhle sport mě ze strachu opravdu baví jen pozorovat. Naopak Luky už několikrát surfoval a šel by to zkusit i tady, kdybych jen neměla hlad a nechtěla jet do nedalekého městečka na padrónky, jak říkám výborným grilovaným zeleným paprikám Padrone. Těch jsem se za chviličku opravdu dočkala i spolu s ještě prskajícími krevetami a tacos. Jídlo tu mají všude opravdu výtečné a výborně vychucené.

Závěrečné hodnocení? Lanzarote nás uchvátilo krajinou, mořem, jídlem a atmosférou a doufáme, že jsme tu nebyli naposledy.

Niki Trojanová @niki_trojanova